bakteriaalne vaginoos v6i seen 30.01.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Kohtusin 10 kuud tagasi mustanahlise mehega kellega muidugi sai oldud vahekorras, nyyd on ta mu poiss6ber.
Paar kuud hiljem hakkasin tunda imeliku l6hna.
Kui ma oma symptomitest 6igeti aru sain siis on mu BV. Otsin k2si myygist mingi geelid mida tuli sisestada tuppe ja n2dal aega j2rjest, iga p2ev yks. Vahekorras ei tohinud olla. Tundus et l6hn kadus 2ra. Aga mitte kauaks.
Nagu olen aru saanud et kui oled vahekorras ja sul on BV siis l6hn peaks olema tugevam, aga minu puhul kaob l6hn 2ra umbes terveks p2evaks v6i kaheks.
Nyyd on asi nii kaugel et mul on urineerimisel on valus, seda j2llegist mitte iga p2ev, tuleb ja l2heb.

Symptomid mis on mul olnud algusest on siis suurenenud voolus ja vedelam kui tavaliselt ja siis tugev l6hn v2rvus on ikka sama. Ja nyyd on ka lisandunud valu urineerimisel.

Olen m2rganud et kui kasutan looduslikku seepi siis l6hn tugevneb...
isegi vesi kohtati 2rritab seda l6hna.

Kas on v6imalik et minu ja tema Ph tase v6i bakteriaalne tase ei sobi oma vahel?

Ette T2nades.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, vôimalik, et mikrofloora on teil háiritud, mis seotud uue suhtega. Soovitan minna ikkagi gunekoloogi juurde, peab vôtma analyysid vôimalikele infektsioonidele, ka partneril soovitav káia androloogi juures, ei válista mehe kroonilist poletikku. Dr Kadastik