Logest pillid 21.10.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Kaks aastat tagasi kasutasin raseduse vältimiseks pille Logest. Need pillid sobisid mulle väga hästi ja mingeid kõrvalmõjusid pole olnud. Peale pillide lõpetamist rasestusin planeeritult esimesel kuul. Selle aasta suvel sünnitasin lapse ja rinnaga toitmise perioodiks kirjutas mulle arst retsepti Micro 30 pillidele. Neid aga pole julgenud võtma hakata kuna paljudel esinevad mitmeid probleeme nende pillidega (nt menses iga 2 nädala tagant, pidev määrimine jne). Hetkel enam last rinnaga ei toida ja sooviksid hakata võtma pille. On olnud juba ka ühed päevad peale sünnitust. Kas võiksin hakata võtma Logest pille järgmist päevade esimesest päevast? Kas Micro 30 on madalama hormoonisisaldusega kui Logest? Kas soovitaksite proovida Micro 30 pille või oleks mõtekam alustada Logest pillide võtmist kuna tean, et need pillid sobisid mulle? Vanust mul 26 aastat.

Ette tänades vastuse eest,
M

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Micro-30 on eelkõige mõeldud toitvatele emadele, kuna hormoonaalne koostis on selline, mille puhul lapsele toimet ei ole. Micro 30 sobib ka suitsetavatele ja veresoonte laienditega naistele. Paljudele aga need pillid ei sobi, tsükkel on ebakorrapärane jne. Seega kombineeritud pillid sobivad enamusele. Kui teie ei toida last, siis soovitaks igati Logesti, kuna need teiel sobisisd varem. Tervitustega dr Kadastik