tsükli häired ja tihend rinnas 14.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Avastasin ca kolm kuud tagasi rinnast mingi tüki. Külastasin ka mammoloogi, kes vaatas mind üle ning ütles, et tegemist on tihendiga, mis on tõenäoliselt põhjustatud hormoonidest. Olen 24.a, sünnitanud ei ole. Mingeid täpsemaid uuringuid ta ei teostanud (ultraheli). Mul on viimase poole aasta jooksul olnud ka päris olulised tsükli häired, menstruatsioon hilineb isegi kuni kaks nädalat. Rinnad on väga hellad ja kohati lausa valutavad. Ühesõnaga teeb see kõik mind ikkagi murelikuks. Kuna pean ka vaikselt lapse saamise plaane, siis huvitabki mind, et kas need menstruaaltsükli häireid võivad takistada rasestumist ning mida peaksin seega ette võtma?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!Rindade valulik pingsus esineb sageli menstruatsioonieelses perioodis neil patsientidel,kellel on kollaskehafaasi puudulikkus.Sellest on tingitud ka menstruatsioonide hilinemine.Soovitan Teil apteegi käsimüügist osta Agnucastion tablette ja kahe kuu vältel võtta igal hommikul 1 tablett.Edu soovides,Maie Väli