Rinnas silmsga nähtav tihend 29.09.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Rinnas silmaga nähtav tihend. Günekoloog katsus ja saatis uh. Valus ei ole rind. See suurus nagu varieerub.Kas on võimalik et ise kompides võin selle koha ka vahel ise nö paiste ajada,tundub,et enne ma seda silmaga ei näinud. Laps 2,5 a,rinda sai pea 1aasta. Ka emal rinnas tihend juba aastaid.Kas selle pisikese info põhjal on voimalik mulle vähke nõu anda kuniks ootan uh.väga murelik.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Tavaliselt on rinnanäärmetes olevad tihendid kas healoomulised fibroadenoomid või rasvdegeneratsioonist tingitud muutused.Kirjelduse järgi tundub,et tegemist on fibroadenoomiga. Fibroadenoomi tekkele eelneb tavaliselt suur östrogeenitase progesterooni suhtes. näiteks peale rasedust,aga ka enne oodatavat menstruatsiooni.
Rinnanäärmete ultraheliuuring on piisav diagnostikameetod.
Edu soovides,maie Väli