Rinnapõletik 19.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Sünnitasin augustis, toidan rinnaga. Mitme kuu vältel olnud vasakul rinnal piimavill, mille laps enamjaolt on suutnud imetamise ajal avada. Paariks päevaks jäi vill avamata ja kolmapäeval tõusis palavik. Neljapäeval diagnoositi perearstil rinnapõletik, kirjutati välja antibiootikumid nädalaks ja desoksütotsiin.
Tundub aga et see piimavilli juha on endiselt blokeeritud, villi otseselt peal ei ole, aga piima sellest juhast välja ei tule ja rinnas on endiselt kõvem tükk. Kui see juha nüüd ei avanegi, siis kas antibiootikumid on piisav et põletikust vabaneda või tuleks veel edasist abi otsida?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui teil ei ole palavikku ja tihend ei suurene ega valulikkus ei süvene, siis tuleb imetada ja suure tõenäosusega kõik laabub. Kui tihend on valulik, kaenla all on lümfisõlmed suurenenud, nahk tihendi kohal on punetav-kuum, teil on palavik, siis kindlasti on vajalik arsti poole pöörduda või EMO-sse.