sõlmed rinnas 15.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin pool aastat tagasi mammograafis ultrahelis, kuna tahtsin kontrollida umbes hernetera suurust sõlme rinnas. Seal normist väljas midagi ei leitud, kui õigesti aru sain pidi see näärmekoe serv olema. Mind siiski häirib, et ma seda sõlmekest (just konkreetne sõlm, mitte tihend) tunnen ja nüüd ka teist samasugune rinna allosas. Kas võin muretsemata olla, tahaks küll arsti usaldada aga siiski...Vabandan kui küsimus päris õigele arstile ei tulnud.
Aitäh vastuse eest

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Olete jätnud märkimata oma vanuse.
Soovitan ikka läbida iga-aastane günekoloogiline onkoloogiline kontroll ning kontrollida rinnanäärmed peale seda m.tsükli 5.-15. päevani ning teha ultraheliuuring rinnakoest. Näidustusel on vajalik mammograafia.