Häired ja LH-voog 28.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen võtnud 8 a. rasestumisvastaseid tablette (peamiselt Logest) ja mul on hetkel diagnoositud hormonaalsed häired, kuid soov on lapseootele jääda. Tsükkel kõigub väga ja on enamasti üle 35 päeva. Eile oli 11. päev ja alustasin hommikul ovulatsiooni testiga. Juba nii eile kui ka täna näitas test LH-voogu (testi avas oli triip palju tugevam kui kontrolli avas). Kas on tõenäoline, et hormoonhäirete puhul näitab test valesti ja jas on üldse mõtet seda nende häirete puhul teha?
Kaks päeva enne testi alustamis käisin ka ultrahelis, kus lisaks häiretele mainiti veel, et limaskest on hetkel õhuke -- mida see tähendab?
Suured tänud juba ette,
h

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Emaka limaskest ongi m.tsükli esimeses faasis õhuke.Esmaarvamus on,et kui m.tsükkel on pikk ja LH-voog toimub juba 11.päeval,võiks tegemist olla endometrioosiga.