veritsus vahepeal 20.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere,

võtan regulon pille ning esimest korda jätsin päevad vahele, st alustasin kohe uue lehega ilma seitsme päevast vahet.
pool uuest lehest juba võetud ja nüüd hakkas tulema alguses roosakat nüüd juba verist eritist.
kas tegu on ikkagi päevadega ja peaksin siiski tegema seitsme päevase vahe või peaks kartma midagi hullemat?

ette tänades,

k (21)

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere K.
On võimalik, et määriv veritsus on tingitud sellest, et kasutasite pille ilma vaheta. Soovitan teha nüüd 7 päevase vahe ja alustada siis uut lehte. Samas võib veritsus olla tingitud ka põletikust. Kui esineb ka vooluse muutus, valu või määrimine jääb püsima, soovitaksin kindlasti pöörduda naistearsti poole.
Tervitades Aire Sekavin