Kehakaal 21.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen kasutanud mitmeid rasestumisvastaseid pille juba 3,5aastat. Esimesed olid Microginon, siis Logest, Harmonet. Ükski ei sobinud nagu päris hästi - pidev määrimine ja probleem sooriga. Lisaks sellele olen juurde võtnud 10 kg. Lõpetasin pillide võtmise kuu aja eest ja tahaks vähemalt 5 kg maha võtta, sest reitel on apelsinikoore taoline nahk ja õlavarrel on päris lõtv nahk, kõhul rasvapadjake jne. Palun, kas oskaksite aidata, kuidas kõige efektiivsemalt kaalu langetada just nende probleemkohtade kaudu? Praegu käin 2 korda nädalas aeroobikas. Olen kuulnud, et CLA-tabletid aitavad rasvkude vähendada, kuid kas see tegelikult ka tõele vastab?

Viimasel ajal on hakanud häirima see, et mu kõht oleks nagu kogu aeg punnis. Kas see võib olla seotud ka mingite sisehaigustega? Tablettide ajal oli kogu aeg tegemist seenega, kuid nüüd, kui enam tablette ei võta, on häda valgevoolusega. Tõenäoliselt on organismis mingi seenepisik olemas, sest ka peanahk on mul kaetud juba lapsest saati kõõmaga.

Kehakaalu langetamise kohapealt veel selline küsimus, et kas Teie aitate kokku panna ka dieediplaani, sest ei tahaks oma tervisele kahju teha omaalgatusliku dieediga.

Teie vastust ootama jäädes,

Kelly

(22a vana, pikkus 165cm, kaal 65kg).

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Kelly! Pikkuse ja kaalu järgi Te paks küll ei ole.Sellega olen aga nõus,et aidata Teil kokku panna dieediplaani nii,et saaksite 5kg maha võtta. Siis vaatame ka, mis selle valgevoolusega teha annab.