labroskoopia järgne paranemine 08.07.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin 2nädalat tagasi munasarja rasedusetõttu operatsioonil,tehti labroskoopia.
Arsti õpetuse kohaselt,ei tohi kolm nädalat vahekorras olla.Kui pikka aega peab olema rasedusest hoidumiseks? Oleme abikaasaga 7a koos elanud ja soovime väga veel ühte last.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 38-aastane.
Tegemist oli emakavälise rasedusega, harva esineva munasarja rasedusega või oli siiski apopleksia? On teostatud laparoskoopiline operatsioon. Kaasajal ei jaga arst keeldusid ja käskusid vaid soovitusi paremaks toimetulekuks: vahekord ei ole kindlasti keelatud ja rasedusest ei pea hoiduma, kui soovite sellises vanuses rasestuda. Küll aga täpsustage oma diagnoos ja tundke huvi, kas munajuhade läbitavus kontrolliti. Kui saadate minu töömeilile oma isikukoodi, siis saan vaadata digilugu.ee-st täpset OP kirjedust.
Kui te ei hoidu ja ei rasestu 6 kuu jooksul, siis ootan teid vastuvõtule, et selgitada viljatu paarisuhte (tekkinud) probleemid.
Nautige suve, peatset positiivset rasedustesti!
G.Litter naistearst.ee Pirita Perearstikeskusest