Kipitustunne kuseteedes 25.02.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mure järgmine. Olen oma partneriga koos olnud umbes 2 aastat. Mõlemad oleme olnud üksteisele truud. Kahjuks tuli minu eelnevate suhetega kaasa klamüüdia, ureaplasma parvum ja ureaplasma urealyticum (kõikide olemasolu ei saanud me korraga teada, vaid iga korraga avastati jälle midagi uut).
2011 suvel tekkis mul seen ja siis saime ureaplasma urealyticumi ravi. Selle saime organismist välja.
2012 septermbris tekkisid jälle mingid kummalised sümptomid ja siis avastati ureaplasma parvum ja klamüüdia. Mehel avastati lisaks ka eesnäärme põletik. Saime ravi klamüüdia ja ureaplasma parvumi jaoks - mina sain terveks, mehele jäi ureaplasma veel sisse. Mees sai ka 2kuuse tabletikuuri eesnäärme põletiku vastu.
2012 detsembris käis mees eesnäärme põletikku uurimas ja selgus, et see on endiselt kehas. Meestearst arvas, et kuna ureaplasma on endiselt kehas, siis ei lähe ka põletik ära.
Tegime 2013 jaanuaris mõlemad uue ureaplasma ravi. Seekord saime mõlemad sellest võitu.
14ndast veebruarist oleme ilma kondoomita, kuna kõik suguhaiguste testid on nüüd korras.
Kuid äkki hakkas mul umbes nädal aega tagasi kerge kipitustunne kuseteedes. Tavaliselt tunnen seda hommikul vara, enne kui ma üles ärkan ja kui põis on veel täis. Päeva peale see kipitus vahel kaob ära, aga täna näiteks on kerge kipitus siiski sees. Muid muutusi oma kehas ma tähele ei ole pannud (suuremat voolust vms). Ainult kipitustunne on tekkinud.
Minu küsimus on järgmine: kas see kipitus võib tulla sellest, et äkki mehel ei ole veel eesnäärme põletik ära läinud, kuigi ureaplasma on kehast läinud? Kas ma pean ennast taas kontrollima minema? Kas mul võib olla ka mingi põletik kehas jälle?
Olen väga mures, kuna tegelikult tahaksime mehega ammu juba ka lapse saamist katsetada.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
kuna olete saanud korduvalt antibiootikumidega ravikuuri, on tekkinud kipitustunne seotud suure tõenäosusega kandidoosiga. Soovitan suukaudset seenevastast ravi (Fluconazoliga). Ja ravi peab tegema samaaaegselt ka partner. Vaid juhul, kui peale ravi probleem ei lahene, peaks taas analüüse kordama.
dr.K.Seidelberg