Kipitustunne tupes 10.05.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen hädas kipitustundega tupes. Igal aastal olen käinud günekoloogi juures. Viimati dets. 2009 avastati tupeseen. Raviti kuulikeste ja kreemiga. Päris ära ei kadunud kipitustunne, aga oli talutav.3 nädalat pärast ravi läks asi jälle hulluks, sain uuesti raviks kreemi. Kerge kipitustunne on kogu aeg. Helistasin uuesti günekoloogile, määrati uuesti kreem ja kuulid. Kaasa on käinud kontrollis, kõik proovid on korras. Arvati, et probleem on ikka minus, anti fluconazole sandoz 1* nädalas. Mida peaks tegema, et saada oma elu tagasi?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kuii kõik analüüsid on korras ei ole mõtet ravida põletikuvastaste kuulikestega. Soovitaks ehk tupe mikrofloora parandamiseks looduslikke piimhappekepikesi sisaldavaid kuuliikesi või geele. Pesema peaksite intiimpesuvedelikuga(apteegi kosmeetika), mitte lõhnastatud dushigeelidega ,mis rikuvad tupe mikrofloorat. Ei tohkis pidevalt kanda pesukaitsmeid, ei tohi tuppe pesta seestpoolt mis jällegi rikuvad tupe mikrofloorat. Mõningatel juhtudel üleravimine erinevate põletikuvastaste preparaatidega, võivad põhjustada teie kaebusi. Dr Kadastik