Imelik kipitus peale urineerimist, Mirena hormoonspiraal 03.08.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minu mure järgmine. Olen 25aastane naine, sünnitanud 1 lapse aastal 2009. Enne lapse sündi kasutasin erinevaid antibeebipille. Pidevalt esines seent. Peale lapse sündi kasutasin samuti pille, kuna ei imetanud. Mingi hetk peale pillidega alustamist tekkis selline pidev kipitustunne nagu oleks põiepõletik vms. Põletikku ei olnud, proov korras. Raviti ka pidevalt seent. Ühe korra oli ka ureaplasma positiivne, saime partneriga ravi. Peale kipitustunde avastamist muutsime pille, kuid tunne jäi samaks. Siis otsustasime arstiga, et prooviks Mirena spiraali. Spiraal sai paigaldatud 5. juuli 2011, kõik oli normis, päevi ei ole. Küll aga on endiselt see kipitustunne. Ma ei saagi enam aru, kas see on kusitis või kuseteedes ?! Olen käinud uroloogil, kes võttis kusitist proovi, mis oli negatiivne. Peale seda on ühe korra ka välja kasvanud ureaplasma, millele oleme saanud koos partneriga ravi. Olen käinud korduvalt perearstil, teinud uriinikülvid/ proovid- kõik on puhtad. Ka naistearst on võtnud kõik vajalikud analüüsid, et ometi aru saada, mis toimub. Käisin maikuus ka teie vastuvõtul ning sain seene raviks 6 kuud Fluconazoli ning 6 kuud Polygynaxi. Olen raviga poole peal, aga seen lööb ikka suht tihti välja. Pesukaitsmeid ei kasuta, pesen vaid puhta veega. Ei ole ülekaaluline ega tarbi palju magusat.
Minu küsimus olekski, et kas tegemist võib olla ka Mirena kõrvaltoimega?
Täpsustaks veel üle, et kipitustunne ei ole mul igapäev, vaid tuleb täiesti sõltumata ajast ja teguritest. Kipitustunne on tugev, justkui hakkaks kohe põiepõletik tekkima. Samas urineerimine on normaalne, ei ole valus.
Põiepõletiku profülaktikaks määras perearst ka 3 kuud iga õhtu ühe tabl. nitrofurantoini. Kuur oli aasta alguses.
Lisaks olen tarvitanud ka erinevaid käsimüügis olevaid leevendusvahendeid( Eccocillin kapslid, Femigel, Multygyn actgel jm ), suukaudsetena olen tarvitanud Dida kapsleid ning piimhappebaktereid.
Loodetavasti oskate mind kuidagi aidata. Kui see oleks lahendus, eemaldaksin spiraali koheselt.

Teie vastust ootama jäädes,

K25.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kuna kipitustunne oli teil ka enne spiraali, siis üks võimalus ,et hormoonid teile üldse ei sobi. Ainult spiraalist see pole. Proovige veel EMLA geeli kui tekib kipitustunne(perearst kirjutab -retsepti ravim!) või käsimüügist saialillesalvi. Soovitaks ka mehel arsti juures ära käia, eriti kui probleem tekib peale vahekorda. Võimalik,et mehel on mingi tekitaja mis ärritab teid ja vajate ravi mõlemad. Kui siis ka abi ei saa, eemaldage spiraal ja proovige mõned kuud mitte midagi kasutada.Siis on näha, kuidas olukord on. Ülle Kadastik