Hüsteroskoopia 06.10.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 42.a., hiljuti (3.10)tehti mulle hüsteroskoopiline op., kus emaka eesseinast eemaldati polüüpjas moodustis, histoloogilist vastust peab veel ootama. Kas esimene mens.võib nüüd väga vererohke olla? Kaua kestab opijärgne veresegune voolus? Kuna mul viimase kahe aasta jooksul oli mens.vererohkeks muutunud ja viimase nelja kuu jooksul määris 4-5p. enne oodatavat mens.-kas võib loota, et see on nüüd kadunud? Millised ohumärgid on peale oppi, et kõik pole korras?
Parimat soovides ja vastust oodates M.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
emakaõõne polüüp põhjustab sageli pikka veritsust menstruatsiooni ajal ja see probleem laheneb peale polüübi eemaldamist. Peale hüsteroskoopilist operatsiooni võib vähest veritsust esineda kuni 2 nädala jooksul. Arstile peab pöörduma kohe siis ,kui tekib rohke vereeritus, kõhuvalu või rohke halvalõhnaline voolus. Peale hüsteroskoopiat tuleb vältida suguleu ja ujumist+vannis käimist seni, kuni esineb veel määrimist.
Parimat soovides,
dr. Katrin Seidelberg