Paksenenud emaka limaskest (18mm) ja Mirena hormoonspiraali paigaldamine. 09.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Diagnoositi emaka limaskesta pakenemine (hüperplaasia). Kas mirena hormoonspiraali paigaldamist takistab kui emaka limaskest on 18mm paks?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere Kui teil on limaskest paks, siis eelkõige peaks tegema hüsteroskoopia, täpsustamama hüperplaasia vormi ja samas etapis või kuu aega hiljem asetama Mirena. Jääb arusaamatuks kas hüperplaasia diagnoos on UH alusel? või teile juba tehti hüsteroskoopia(ilmselt mitte lähiajal). Kui limaskest paks , sii ikkagi tuleb see eemaldada ja siis asetada spiraal.

DRKadastik