määrdumine 14.05.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 20. a neiu. Ja minu probleem seisneb selles, et 3 kuud tagasi hakkasid probleemid. Nimelt umbes kolm kuud tagasi hakkasin võtma ka Mercilon ( ma loodan et ma mäletan õieti) antibeebi pille. Siis esimene vahekord kestis kaks nädalat. Ma arvasin, et asi on selles, et kuuaega ma ei võtnud neid ja siis järsku hakkasin uuesti võtma. Kuid siis järgmine kuu hakkasid päevad 1 nädal varem kui peaksid. Käisin naiste arsti juures ja mul avastati ureaplasma. Tegin ravi koos partneriga 10 päeva, nagu oli ette kirjutatud. Nüüd siis 2 päeva tagasi avastati mul klassikaline äge põiepõletik ja määrati mulle 7päevane Nitrofurantoin 50 mg ravi. Olen juba 2 päeva neid tablette tarvitanud. Aga oma üllatuseks avastasin täna, et jälle määrib. Määrib nagu alati, et püksikesi määrib vähe, aga tuppes on rohkem. ja olles olnud vahekorras märkasime, et kui erutun, siis see lima mis tekib erutusel on nagu ikka läbipaistev. Ja muidugi, naljakas on see, et just niimodi 7-8 päeva enne tablettide lõppemist hakkab määrima. ( määriv vedelikus leidub ka klimpe.ja on selline pruunikas)
Loodan et saite midagi aru. ja ehk oskate aidata , et mis on. Sest et väga tüütu on omada selliseid 2 nädalaseid " päevasid" ja mure on ka ikkagi suur. Ma isegi mõtlesin, et kas võivad olla ka soodustajad tegurid, et praegu käsil kooli lõpetamine. Kuigi erilist närvitsemist ei tunne ise, aga äkki alateadvuses, ja see , et vahel juhtub ,et 3 päeva järjest napib und. Ette tänades K.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
pillide võtmisega alustamisel on sageli esimese kahe kuu jooksul ebakorrapäraseid määrimisi, seda enam, et hakkasite võtma ja siis katkestasite ja alustasite uuesti. Sellisel juhul on enamasti tagajärjeks veritsused pillide võtmise ajal, mis võivad kesta ka nädalaid. Antibiootikumid nõrgestavad pillide toimet, seega võib ravi tulemusena samuti tekkida pikaajalisem veritsus. Samasuguse veritsuse võib saada ka näiteks juhul, kui unustada üks pill võtmata. Minu soovitus on esialgu jätkata antud pillidega skeemi järgi ja kui ka jägmisel tsüklil kordub sama veritsus, siis soovitan pille vahetada. Sobivamaid aitab leida Teie naistearst.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Tsüklihäire

Alustasin beebpillide võtmis aasta alguses, viimasel kolmel korra on veritsus/määrdumine alanud nädal enne pillikuuri lõppu ja vahpealsel ajal (7 p jooksul) veritsust ei ole. Mis võiks olla probleem, kas ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
Igakuised veritsused pillide võtmise 7 päevase pausi ajal tekivad peale viimase pilli võtmist ja on seotud 21+7 skeemi järgi võttes tekkiva hormoonide taseme muutustega. Veritsus tekib enne ...

Loe edasi

Pärast Nuvaringi lõpetamist on tekkinud määrimine ja kerge valu alakõhus

Peale eelmise menstruatsiooni lõppu otsustasin teha Nuvaringist pausi, kuna tundsin et keha vajab seda. Nüüd on sellest 2 nädalat möödas ning vähemalt 1,5 nädalat on mul iga päev määrdumine ja vahelduvalt ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 25-aastane.

Kirjutage üles NuvaRingi väljutamise kuupäev. Sellele järgneb 7 päeva, kui on olemas rasedusvastane kaitse, ka need kirjutage ...

Loe edasi

Päevad

Tere,

olen kasutanud u. poolteist aastat Yasminelle pille. Praegusest pakist on mul terve rida veel võtta- selle nädala lõpuni, kuid eile tuli pisut juba verd. Täna oli määrdumine. Varem sellist ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
kõige sagedamini on pillide võtmise ajal tekkivad vaheveritsused seotud kas pilli ununemisega või on pilli võtmine hilinenud. Põhjuseks võivad olla ka pillide normaalset imendumist ja toimet ...

Loe edasi

küsimused pillide kohta ja põieprobleem

Tere
Olen 19 aastane neiu ja alustasin just esimest korda rasestumisvastaste pillide Diane 35 võtmist. Pillide võtmise ajal esines määrdumist ja veidike verejooksu. Tean, et nii ei tohiks olla, aga ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
pillidega alustamisel esineb sageli paari kuu jooksul ebakorrapäraseid veritsusi, see on normaalne reaktsioon. Kui veritsused on pidevad ka peale 2 kuud pillide kasutamist, tuleb pille vahetada. ...

Loe edasi

tere!

Selline küsimus, kas Logestit võib hakata võtma ka siis, kui päevi pole hakanud ja nad ei kesta ka? Kui suur on oht siis rasestuda?
PS. (Nimelt, mul oli viimane kord oktoobri keskel päevad ja kuni ...

Vastas dr Aire Sekavin

Tere.
Te ei kirjuta kui vana olete ja millal algas Teie esimene menstruatsioon. Kui esimesest mensesest on möödas 2 aastat, peab tsükkel olema reguleerunud. Kui Teie tsükkel on ebaregulaarne, oleks ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi