Plaaster ja selle paigaldamine 25.12.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Tekkis küsimus, kas EVRA plaaster on õigesti paigaldatud (pilt failina) ja, kas selle määrdumine esimese päevaga normaalne?

Häid jõule soovides :)

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Jah, üldiselt on plaaster õigesti paigaldatud. Määrdumine on seotud suures osas riietusega ja kehapiirkonnaga. Plaastri servad pisut liiguvad ja sinna jääb plaastriliimi, millele kleepuvad riietest tulevad ebemed. Saate selle plaastrit eemaldades puhtaks alkoholi sisaldava lahusega. Püüdke plaastri servad ja kogu plaaster paigaldada nii, et õhku vahele ei jääks ja kõik servad oleksid hästi nahale kleepinud.