tablettidega vahe tegemine 24.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

olen võtnud rasestusvastaseid tablette (logest) juba ubes 6 aastat (18-aastasest saadik). momendil on selline periood, kus meest ei ole ja tegelikult pole ma juba üsna tükk aega seksuaaleluga tegelenud, kuid tablette olen ikka võtnud. olen võtnud just sellepärast, et ma ei välista üheöösuhteid ja kuigi kasutan kondoomi, on ikkagi hirm, et see läheb katki või juhtub midagi muud ja parema meelega ei riskiks nii suguhaiguse kui ka rasedaks jäämise võimalusega.

nüüd aga mõtlen, et tükk aega pole isegi ühtegi üheöövarianti olnud ning äkki peaks laskma organismil puhata tablettidest? mis ma neist ikka söön kui otsest mõtet ei ole. samas, ma arvan, et see vahe väga pikk ei tuleks, näiteks 3-4 kuud.

kas sellise vahe tegemine oleks mõtekas? mida see võib endaga kaasa tuua ja millega peaksin arvestama?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Küllalt palju noori inimesi kasutabki just topeltkaitset- pille, et oleks tsükli kontroll ja raseduse vastane kaitse ja kondoomi haiguste kaitseks. Kui see Teile sobib võite jätkata. Samas kui soovite võite teha ka pillide kasutamises pausi. Arvestama peate sellega, et taastub Teie endine tsükkel ja uuesti tablette kasutama hakates võivad esineda esimestel kuudel uuesti kasutamise algusele omased kõrvaltoimed ( rindade pakitsus, vahemäärimised jne).
Tervitades Aire Sekavin