tablettidega vahe tegemine 24.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

olen võtnud rasestusvastaseid tablette (logest) juba ubes 6 aastat (18-aastasest saadik). momendil on selline periood, kus meest ei ole ja tegelikult pole ma juba üsna tükk aega seksuaaleluga tegelenud, kuid tablette olen ikka võtnud. olen võtnud just sellepärast, et ma ei välista üheöösuhteid ja kuigi kasutan kondoomi, on ikkagi hirm, et see läheb katki või juhtub midagi muud ja parema meelega ei riskiks nii suguhaiguse kui ka rasedaks jäämise võimalusega.

nüüd aga mõtlen, et tükk aega pole isegi ühtegi üheöövarianti olnud ning äkki peaks laskma organismil puhata tablettidest? mis ma neist ikka söön kui otsest mõtet ei ole. samas, ma arvan, et see vahe väga pikk ei tuleks, näiteks 3-4 kuud.

kas sellise vahe tegemine oleks mõtekas? mida see võib endaga kaasa tuua ja millega peaksin arvestama?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Küllalt palju noori inimesi kasutabki just topeltkaitset- pille, et oleks tsükli kontroll ja raseduse vastane kaitse ja kondoomi haiguste kaitseks. Kui see Teile sobib võite jätkata. Samas kui soovite võite teha ka pillide kasutamises pausi. Arvestama peate sellega, et taastub Teie endine tsükkel ja uuesti tablette kasutama hakates võivad esineda esimestel kuudel uuesti kasutamise algusele omased kõrvaltoimed ( rindade pakitsus, vahemäärimised jne).
Tervitades Aire Sekavin

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Menstruaalhäired

Tere! Ma olen 15-aastane, päevad algasid 11-aastaselt ja seni on mul need esinenud enam-vähem regulaarselt, paaripäevase kõikumisega. Kuid seekord on tekkinud pikem vahe. Viimati oli menstruatsioon mul ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
Muretsemiseks pole põhjust, menstruatsioonide kõikumisi võib esineda mitmetel põhjustel. Mõjutavad nii kaalu muutused, pingelised perioodid(eksamid) jne. Kui menstruatsioon lähema kuu jooksul ...

Loe edasi

põletikuline tupp

Tere!
Mul on tupp paistes, tumepunane ja väikeste haavanditega. Sügeleb kohutavalt ja katsudes on kohutavalt valus. Kestab kuskil 1,5 nädalat siis on vahe 2-3 päeva ja kõik algab jälle otsast peale. ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
Kirjelduse järgi on ilmselt tegemist genitaalherpesega. Soovitan viirusevastast ravi tablettidega 5-10 päeva(retseptiravim). Tänu ravile vähenevad kaebused ja ka herpesviiruse kordumise tõenäosus ...

Loe edasi

menstruatsioonitsüki häired

Tere,
olen 29-aastane ja m. tsükkel pole mul kunagi regulaarne olnud. 20-ndate alguses küll hakkas välja kujunema 28-32-päevane tsükkel, aga nüüd on asi jälle väga imelikuks läinud - vahe võib olla ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere, Karin!
Menstruaaltsükli häirete põhjuseks võib tõepoolest olla nii stress-situatsioonid kui ka kaalu kiire muutus. Tsüklihäirete korral on tegemist munasarjades produtseeritavate hormoonide ...

Loe edasi

Päevade kõikumine

Tere!

Merciloni võtmise ajal olid päevad täiesti korras (tsükkel 28 p/3p veritses), vahe regulaarne ja veritsus normaalne. Peale tablettide ärajätmist ei ole tsükkel enam korras. Esimene ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Kui enne Merciloniga alustamist olid tsüklihäired, siis nüüd peale pillidega lõpetamist võib eelnev olukord korduda. Normaalseks võib lugeda "päevade" kõikumise +/- 7 päeva. Mis saab edasi? Võimalik ...

Loe edasi

päevade edasi lükkamisest - järg.

Tere taas!
Soovin menstruatsiooni edasi lükata ja küsisin Teilt nõu, mis selle tarvis teha tuleks. Soovitasite mul võtta 3 päeva enne päevade algust Dufastioni 10 mg päevas. Kuna tegu on hormoontablettidega, ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Terte! Kõik on õige, mina kirjutasin Dufaston eesti keekes.ladina keele kirjapildis on see Duphaston.Võtke ravimit edasi.Vabandan arusaamatuse pärast! M.Väli

Loe edasi

Pikaks veninud päevad...

Tere!
Mul on selline mure, et niiöelda päevad on kestnud juba järjest 4 nädalat! Eritus on küll suhteliselt väike, nii et tavaliselt piisab pesukaisest. (Olen 16-aastane; päevad on käinud 2 aastat; ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Kindlasti tuleb pöörduda arsti poole, sest selline pikk vereeritus pole normaalne nähtus. Tablettidega on võimalik see veritsus peatada.
dr. Seemen

Loe edasi

rasestumisvastased vahendid

Tere, dr.

Olen võtnud ligi 2 a Diane 35 tabl. Nüüd tegin 1kuulise vahe, et organism
saaks puhkust, samuti puudus sel ajal seksuaalpartner.
Nüüd alustasin uuesti samade tab. võtmist ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Kui pillide võtmisesse teha paus, tuleb uuesti tablettidega alustades alustada taas 1. tsükli päevast( 1. menstruats. päevast), vastasel juhul ei anna pillid esimesel kuul rasestumisvastast kaitset. ...

Loe edasi

Veritsus tablettide ajal

Tere! Olen üritanud juba aasta jääda rasedaks, kuid kogu see aeg on olnud mul tsükkel täiesti paigast ära. Mõnikord on vahe 21 päeva, siis jälle üle viiekümne päeva. Detsembris käisin arti vastuvõtul, ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere Britta!
Teile määratud Mirelle on väga madala hormoonisisaldusega preparaat, seega põhjustab ta sageli tsüklivälist vereeritust. Veritsused lõpevad iseenesest või preparaadi vahetamisel suurema ...

Loe edasi

uus küsimus

Tere. On selline imelik küsimus: on uus partner ja iga kord (nüüd siis juba kolmas kord), kui vahekorras oleme hakkab kas sama päev või järgmine päev pruuni voolust tulema (nagu päevade alguses) ja siis ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Marianne !
Vajate reaalset naistearsti läbivaatust. Välja tuleks lülitada:
-seksuaalsel teel levivad infektsioonid
-emakakaela põletikud
-traumad
-tupepõletikud ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi