Progyluton hormoonid, jätkuv küsimus 11.07.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Suur tänu kiire vastuse eest minu esimesele pöördumisele. Nimelt hiljuti küsisin, kuidas oleks võimalik veidi edasi lükata Progyluton hormoonravi ajal päevade algust. Soovitasite, et oleks võimalik 7 päevane paus vahele jätta. Kuna hetkel juba olen 7 päevasel pausil, siis järgneval perioodil see pausi tegemine jääks täpselt juba reisi lõppu ja kuna nn.valgete tablettide ajal on enesetunne oluliselt parem , siis siiski uurin veel, kas see praeguse, käimas oleva pausi pikendamine, oleks väga halb mõte? Just seepärast, et sellisel juhul jääks enamik reisi aega nn.valgete tablettide perioodile. Vabandan, kui küsimus veidi segane...
Lugupidamsega ja ette tänades

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kuna neid tablette kasutatakse nii rasedusvastasel kui menopausi kaebuste vähendamise eesmärgil, siis pikem paus ei anna teile kindlat rasedusvastast efekti. Hormoonitase on pikemalt madal ning kergemini võivad tekkida ka kuumahood, mis tablettidega uuesti alustades ei pruugi siis koheselt leevenduda.
Võite võtta valged tabletid kahest originaalist järjest ja siis pruunid tabletid ning teha pausi. Teil jäävad sellisel juhul järgi 1 originaali pruunid tabletid ja jätate vahele 1 pausi.