Ovulatsiooni puudumine 29.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lp. dr.Litter

Olen 28 a ja üritanud 6 kuud rasestuda. Pille võtsin 7 aastat ja võtmise lõpetasin peaaegu aasta tagasi, seejärel tõusis kehakaal 10 kg ringis umbes 5-6 kuuga. Menstr. hakkas käima ebaregulaarselt, kõikumine maksimaalselt kuni 1 nädal. Ovulatsiooniteste tehes tundub, et ovulatsiooni ei ole. Meest on kontrollitud ja temal on kõik korras. Günekoloog ütles, et tuleb kaalu kuidagi langetada, et pole põhjust mingeid hormooniuuringuid määrata. Arvas, et ülekaalust on munasarjad "laisad", pikk olen 175 cm ja kaal 76 kg. Kas peaksin siiski laskma kuskil tasulises laboris hormoone määrata või tuleb tõesti veel pool aastat niisama üritada või on Teil muid soovitusi?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Soovitus langetada kaalu 15% peab paika ning sageli on vaid see spontaanse raseduse saabumiseks vajalik.
Teisese arvamuse saamiseks ja hormoonanalüüside tegemiseks soovitan pöörduda Tartusse naistearst-endokrinoloog dr. Maie Väli eravastuvõtule. Andmed leiate samast portaalist.