Kõõm 26.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tervitus

Sooviksin natuke konsultatsiooni/ abi, et saada oma kõõmaprobleemist lahti. Varem ma ei mäleta, et oleks sellega probleeme olnud, kuid mingil hetkel siin lasin endal juuksed suhteliselt pikaks kasvada - tundus, et juuksed läksid nõrgemaks, kiiremini rasvaseks ja lisaks tekkis kõõm. Mõne aja pärast lasin juuksed uuesti lühikeseks lõigata, kuid kõõma probleem ei kadunud. Olen kasutanud head&shoulders shampooni, mis ei avaldanud mõju, nizorali kusagil 3-4 korda.. mis samuti ei mõjunud.

Ehk oskate nõu anda? Kas nizoraliga on lootust probleemist lahti saada? Kui tihti tuleks seda kasutada ja kui abi pole, mis edasi?

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Juuste pikkus ei mängi rolli kõõma( kui see ikka on lihtsalt kõõm?) tekkes. Mis teie kõõma põhjustab, ei oska kahjuks aimata. Nizorali kasutamisõpetus on teil ju olemas. Tehke ettenähtud ravikuur lõpuni.