allergia? 11.10.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Millest võivad olla tingitud nahavärvi väikesed (läbimõõt umbes 1 mm) punnikesed kehal (v.a. näol ja suguelunditel), mis sügelevad ning muutuvad punasemaks ainult kratsides? Sügelus ei ole väljakannatamatu. Kõigepealt tekkis see allergia (?) partneril, umbes 2 nädalat peale seda kui ta kolis Eestist välismaale elama. Kui tema juurde sõitsin tekkis u 2 nädala pärast sarnane lööve ka minul.
Oleme mõlemad varem ravinud allergiat loputusvahendi silan sensations vastu Teie poolt kirjutatud efektiivse Dermovate kreemiga. Teised loputusvahendid allergiat ei tekita. Pesuvahenditest kasutame ka siin samu, mis Eestiski. Rohkematest allergiatest teadlikud ei ole.
Dermovate kreemi kasutame ka praeguse lööbe raviks, kuid see on raskendatud seetõttu, et eelkõige "leiab" kõik punnikesed kehalt üles vaid siis kui need sügelevad, seega ei pruugi kõik iga kord ravi saada. Samuti ei kao need päriselt, ainult sügelevad vähem. Leian ka, et ravi on poolik kui midagi ikka allergiat (vmt) edasi põhjustab.
Loodan, et oskate kirjelduse põhjal pakkuda, millega võiks tegemist olla ning nõu anda!
Ette tänades!

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Raske on Teid nägemata midagi arvata. Igaks juhuks soovitaksin läbi teha sügeliste ravi. Selleks saate käsimüügist osta Nix kreemi. Üks tuub läheb ühele täiskasvanule. Määrite end sisse kaelast kuni varbaotsteni, hoiate peal 12 tundi ja loputate maha. Pesta tuleb ära ka kõik sügelemise ajal kantud riided ning voodipesu. Kui sügelus seejärel ühe nädala jooksul kaob, olid teil sügelised. Kui ei, peaksin Teid nägema.