Kust saab testida Aidsi? 22.03.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Kas Aidsi test Tallinnas on tasuta, kust seda teha saab, ja kaua peaks enne ootama?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Uuringut HIV-viirusesse nakatumise suhtes saab Tallinnas teha AIDSi Ennetuskaskuses (Narva mnt.),kus see uuring on patsiendile tasuta.Periood, mille jooksul analüüs muutub positiivseks, on väga kõikuv- paarist nädalast kuni kolme kuuni,mistõttu oleks mõtekas teha kontrolluuringuid mitmel korral.