Paised 14.03.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kahel suvel Soomes maasikaid korjates tulid mulle kätele,istmikule ja põlvele

mädapaised.Tegin seal läbi 2 antibiootikumikuuri,sel ajal aitasid,kuid tunnen,

nagu oleks pisik kusagil veel alles,sest kätele tulevad väiksed kahtlased

vistrikulised.Tahaksin jälle suvel Soome tööle minna,kuid kardan ,et paised

v6ivad jälle tulla, see on piin.Peale minu tulid paised seal veel kahele

tüdrukule.KAs oleks võimalik saada miskit ennetavat profülaktikat siin Eestis?

Aitäh.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Võimalik, et Teie kätel on praegu ekseemitaoline lööve, mis vajaks spetsiifilist ravi ja uuringuid nahaarsti juures. Kui Teie kehal on olnud mitmel korral paiseid, vajaksite perearsti poolset tervisekontrolli. Ennekõike tuleks ära kontrollida veresuhkur.

S.Liiv