Nahk ärritub ja kipitab soojas ruumis. Ärritub näonahk ja kael. Peale ärritust sama koht kestendab 05.01.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Nahk ärritub ja kipitab soojas ruumis ja siis ärritunud nahka veega jahutades, ärritus intensiivistus. Nahk ärritub ka päikesele.
Peale ärritust nahk kestendab

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Aroomimassaazi tehakse eeterlike õlidega, mis sisaldavad intensiivseid toimeained. Need võivad põhjustada kontaktallergiat ja ka fotoallergilisi reaktsioone, ehk siis lööve tekib aine ja päikese koosmõjul.
Võimalik, et see põletikureaktsioon on jäänud vastava nahapiirkonna rakkude "mälusse" ja reaktsioon ägeneb, kui midagi nahka uuesti ärritab.
Peamised soovitused antud juhul on vältida ärritavaid tegureid nagu kuumus ja otsene päikesekiirgus, samuti kasutada regulaarselt niisutavat kreemi. Kui viimasest jääb üksinda väheks, võib apteegist osta hüdrokortisooni.
Kui suudate mõnda aega ägenemisi vältida, peaks nahareaktsioonid ajapikku ka ise nõrgenema.
Lugupidamisega,
Kristi Abram