Tumepruun sünnimärk 29.06.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Käele on tekkinud pisike sünnimärk, tumepruun. Teised sünnimärgid, mis mu kehal asuvad, on heledamad. Sünnimärk pole poole aasta jooksul kuju ega värvust muutnud, kuid kuna ta teistest tumedam, kas siis peaksin seda sünnimärki rohkem jälgima või minema hoopis nahaarsti juurde kontrolli? Kas inimesel saavad olla igat värvi sünnimärgid, nii pruunid kui ka mustad?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere! Kuni 30.eluaastani on sünnimärkide juurdetekkimine normaalne. Inimesel võib olla ka eritüübilisi sünnimärke, kuid on seisukoht, et „inetule pardipojale“ (nii nimetatakse sünnimärki, mis teistest sama inimese sünnimärkidest silmatorkavalt erineb) tuleks siiski rohkem tähelepanu pöörata. Soovitan Teil nahaarsti juurde vastuvõtule aeg panna ja lasta sünnimärk dermatoskoobiga üle kontrollida. Lugupidamisega, Kristi Abram