Varbaküüne seenhaigus 26.11.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Lp dr Raudsepp,

Kui Lamisili kuur jäi allergia tõttu (allergia Lamisilile) peale seitsmendat nädalat pooleli, kas on veel mingit muud võimalust küüneseenest vabaneda ja millised on seenerohtude kõrvalmõjud organismile? Seen on ühel varbaküünel ja olnud seal juba umbes 15 aastat. Lamisiliga ravides läks küüneplaat natukene paremaks, aga pooleli jäänud kuuri tõttu seenest lahti ei saanud. Vastuse eest ette tänades,

N30

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kõige õigem oleks Teie küünt enne näha, kui midagi soovitada. Oluline oleks ka teda, kui kaua aega tagasi Te Lamisil- ravi lõpetasite. Kui küüne kahjustus on alla poole küüneplaadist, võiks mõelda seenevastase lakiravi peale.