Valge pigment 06.11.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Minu dekoltee ja selg on kaetud suurte valgete pigmendilaikudega. Ma arvan et see sai alguse ühel suvel Saaremaal kui ma end rannas kohutavalt ära põletasin. Need kohad kust nahk maha tuli ei muutugi enam päevitudes pruuniks. Kui ,siis ehk vaid pisut ja kuluvad heledamaks kiiresti. Käisin kunagi sellega tavalise üldarsti juures ja ta ütles et minu nahk on paiguti erineva happesusega ning see ongi pigmendi põhjuseks. Kas on võimalik sellest pigmendist ilma solaariumita ja igaveseks lahti saada?

Tänan!

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kahjuks ei saa ma Teile ammendavat vastust anda nahka nägemata. Valkjate laikude tekkepõhjusi on mitmeid ning ka ravivõimalused erinevad.