Põletikulised silmad. 31.01.05 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 42.a. naine. Minu probleem on järgmine - juba kuu aega on silmad tursunud ja põletikulised. Silmade all on suurte kortsudega kotid. Esineb silmade sügelust, mille tagajärjel läheb silmade võrkkest punaseks. Mõni aeg tagasi esines silades ka rähma, mida viimasel ei ole olnud. Perearsti arvates on see tingitud silma- või näokreemist. Kuid kreeme olen kasutanud koguaeg ja probleemi pole varem olnud. Olen võtnud ka Claritini, kuid see võtab ära ainult sügeluse, mitte turse.

Lugupidamisega,
Mari

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Silmaümbruse kreem võib olla põhjuseks vaatamata sellele, et olete seda väga pikka aega kasutanud. Olete allergiseerunud kreemi mõne komponendi suhtes. Soovitan silmaümbruse kreemi ära jätta ning end nahahaiguste arstile näidata. Kui silmad sügelevad, punetavad või esineb rähma, võiksite end ka silmaarstile näidata.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

kaela ja näonahk

See oli suvel,kui kaelale tulid põletikulised laigud,mis hakkasid natuke nahka ajama .Mingi aja möödudes kadusid põletikulised nähud,aga nahk nendest kohtadest jäi tumedamaks.Präegu on selline tunne,et ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Tõenäoliselt on tegu pindmise seenhaigusega. Apteegist käsimüügilt saate osta Nizoral sampooni, mida valate pisut niisutatud käsnale ja vahutate keha kokku. Hoiate viis minutit ja siis loputate. Nõnda ...

Loe edasi

akne

Palun soovitage Tallinnas just spetsiaalselt tugeva akne probleemiga tegelevaid arste. Minu elukaaslasel(mees) on juba aastaid põletikulised vistrikud nii seljal kui kõhul ja näol...määrime küll spets ...

Vastas dr Sirje Liiv

Minu arvates tegelevad kõik dermatoloogid akne ravimisega, kaasaarvatud raske akne vorm. Raskusastme üle otsustab arst. Raske akne raviks kasutatakse üldravi, st tablette.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi