ebakorrapärane pigmentatsioon ja laser 03.03.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Pöördun teie poole ,kuna sooviksin teada,kas laseriga on vöimalik eemaldada ka väiksemaid pigmendatsiooni erinevusi nagu näiteks tedretähne ja väiksemaid pigmendilaike(kreemid jms ei aita) ja kas pärast protseduuri päikesega need jälle välja ei löö?

Tänan!

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Pigmendilaikude eemaldamise efektiivsus oleneb sellest, kui sügaval pigment marrasknahas paikneb. Laserkeskustes töötavad tavaliselt ka arstid, nii et saate ühest kohast nii vastava konsultatsiooni kui ka protseduuri.
Kuna olen pigmendieemaldamise küsimuses üsna konservatiivne, soovitaksin teil selle küsimusega tegeleda sügis-talvisel perioodil.
Kuid tedretähnide vastu küll võidelda ei ole mõtet. Need paiknenad ju sügaval epidermise pigmenti moodutavas kihis ja kui neid näiteks eemaldadagi, on tulemuseks jäädav naha pigmenditus ehk mittepäevituv nahk. See ei oleks mitte ainult kosmeetiline probleem, vaid ka ohtlik, kuna eemaldatud pigmendikihi tõttu puuduks organismil kaitse kahjulike sügavale tungivate ultraviolettkiirte eest.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Punetav nahk silmade ümber

Tere! Minu probleem on punetav nahk silmaümbruses silma välisnurkades. Kui ma loputan nägu veega ja kuivatan, siis punetab veel tükk aega. Isegi tumedam pigmentatsioon on tekkinud silmade ümber. Kosmeetikavahendeid ...

Vastas dr Sirje Liiv

Tegemist on nahahaigusega, arvatavasti atooplise ekseemiga. Raviks pöörduge nahaarsti poole.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi