Suguhaiguste levik 10.12.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kas on võimalik nakatuda trihhomonoosi ja ureoplasmoosi ka ilma sugulist kontakti omamata? Kui tõenäoline on nakatuda saunas või ühiseid rätikuid kasutades? Kas on mingeid muid võimalusi?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Trihhomonoos kuulub sugulisel teel levivate infektsioonide hulka ja see kuuluvus määrab ka üsna täpselt selle haigustekitaja leviku viisi.
Ureaplasoosi tekitajad võivad kuuluda organismi normaalse mikrofloora hulka, mistõttu nende esinemise ilma kaasneve põletikulise protsessita võib olla organismi jaoks täiesti loomulik olukord, mis ei nõua mitte mingisugust ravi.
Kui ureaplasmoosi tekitajad muutuvad aga patogeenseks ,siis võib osutuda vajalikuks mitte ainult patsiendi vaid ka tema partneri ravi.
Seega - lahendus on ureaplasmoosi puhul alati individualne.