Punetus põsesarnadel 17.08.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

olen 15 aastane poiss ja probleemiks on see et mu põskedel on sellised punased laigud. Eriti hakkab see välja paistma siis, kui olla õues külma ilmaga (alla 15 kraadi) ja kui teha füüsilist tööd või sporti. Probleem ilmnes umbes 7 aastaselt, seega ma ei usu et tegemist on minu ealise probleemiga.
Ja kui talvel (alla 0 kraadi ilmaga, eriti tuulega) õues tuppa tulla siis tekib näole nahast natuke kõrgem punetus, mis muutub mõne aja pärast ka muust nahast soojemaks. Selline kõrgem punetus kaob umbes 20 minuti pärast aga punane nahk püsib ikka pikemat aega. Punatunud kohad koguaeg on natuke soojemad kui muu näonahk.
Ka väga palavas kohas (üle 40 kraadi ja ka saunas) muutub näonahk eriti punaseks aga kui jahedamasse kohta minna siis ei teki neid kõrgemaid laike.
Probleemi ei ole ainult 20 - 30 kraadises kohas (juhul kui ei spordi või ei tee füüsilist tööd).
Sooviks saada informatsiooni kuidas sellest punetusest vabaneda või seda vähendada, sest endal on ebameeldiv olla koolis (ja ka mujal) punase näoga (eriti talvel)

ettetänades

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Soovitan tulla vastuvõtule. Sellise kirjelduse alusel on raske midagi arvata, veel vähem ravi soovitada.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

punetus

Tere.Probleem on järgmine - umbes 2 kuud tagasi tekkisid kintsude sisekülgedele, peenise kõrvalepunased laigud.Ühel poolel läbimõõduga u 7 cm ja teisel poolel u 3 cm ning need sügelevad.Millega võib olla ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Tõenäoliselt on tegemist seenhaigusega.

Loe edasi

Punased põsed

Tere!
Olen 22aastane noormees. Kümnekonna aasta eest läksid mul põsed punaseks. See häirib.

Vastas dr Heli Raudsepp

Kõigepealt tuleks selgusele jõuda, millest on punetus tingitud- on tegu laienenud kapillaaridega või mõne teise põhjusega. Alles seejärel saab rääkida ravist.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi