PSA ja muud analüüsid uuesti 19.11.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Vabandan, ma ei tea, kuidas PSA välja jäi. Ta on vältinud oma perearsti viimased 12 aastat, siis mõtlesingi, et kingin talle selle Synlabi meeste paketi. Panen osad analüüsid uuesti, loodan, et lähevad läbi seekord kõik.

Hemoglobiin 172 g/l Normist väljas 134-170 g/l
Hematokrit 50.8 % Normist väljas 40.0-49.0 %
Kolesterool 5.5 mmol/l Normist väljas 1.0 mmol/l
Mitte-HDL kolesterool 4.2 mmol/l Normist väljas 75.0 nmol/l
eGFR (Crea, CKD-EPI) 89.44 ml/min/1,73m2 Normist väljas >90 ml/min/1,73m2
Glükoos 4.9 mmol/l Normi piires 4.1-6.0 mmol/l

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ikka psa puudu. Ilmselt on tähemärkide piirang. Siin on mitmeid terviseriskiga kõrvalekaldeid. Soovitan külastada perearsti. Kui PSA kõrgem, siis ilma uuringuteta ju midagi teha ei saa. Soovitan vastuvõtule tulla!