Urineerimise vaegused. 07.02.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on probleem urineerimisega. Kokkuvõtvalt on sümptomid järgmised:
- järsku tekib kibe urineerimisvajadus, samas kui natuke oodata, läheb see üle ja võib mitu tundi kannatada.
- tihti lööb luku peale, kange häda aga välja ei tule, siis peab natuke ootama, proovima ennast lõdvaks laskma
- kogus on väike
- vahest on uriin sogane, seda olen täheldanud siiski väga harva
- surve on nõrk, kodus olles urineerin istudes, see kuidagi leevendab
- urineerimine katkeb, siis vaja punnitada, et saaks lõpuni tehtud
- püksi tagasi pannes tuleb pea alati veel üks sirts, siis vaja kiiresti välja rabada tagasi
- uriin on tumekollane ja lõhnab vängelt. Isegi õlut juues saavutab väga harva helekollase/läbipaistva värvuse

Hädad on tasapisi aegamööda tulnud, arvan, et kuskil 4 aastat tagasi hakkasid tulema.

Tervitades,
Mees, 28 a

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vanuse kohta väga tõsised probleemid. Ja 4 aasta jooksul pole arsti juurde jõudnud! Meie mehed on ikka väga tugevad! Siin on kaks probleemide kompleksi, mis võivad selliseid vaevuseid anda. Esiteks eesnäärme ja laiemalt kusetrakti põletik ning teiselt poolt õnneks harvemini esinev kusemisega seotud lihaste toimimishäire. Uuringuid tuleks alustada põletiku välistamisest, täpsustamiseks. Tulge vastuvõtule!