limane viimane uriinikolmandik 06.09.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Urineerimise lõpus ilmub ureetrale lima - värvitu, lõhnatu. Millest see võib tingitud olla? Meenutab olemuselt lubrigaatorit, on tihe. Oletan et see võib olla eesnäärme eritis, kuid mis pärast ta urineerimisel väljub?

M35a, abielus.

Arst vastas:

dr Aivar Tilk

Uroloog

Tallinna Magdaleena Haigla

sageli on põhjuseks parauretraalnäärmete liigne produktsioon. Et ureetra seinad omavahel ei kleepuks ja liituks urineerimise vaheajal, on ureetra seinas limanäärmed, mis pidevalt toodavad lima. Urineerimise käigus see lima pestakse kusega välja ja näärmed eritavad kohe uue lima, et limaskesta kaitsta. Kui eritise hulk on aga väga suur, tuleks lima lasta uurida- ega seal ei ole mikroobe ja põletikurakke. Põletiku korral vajab see paar päeva antibiootikume.