Riukalik klamüdioos 11.03.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Mure selline et mõned aastat tagasi oli klamüdioos. Määrati doxy-m. Ravisin, sai korda. Nüüd mõnda aega tagasi tekkis uus partner ja asi lõi jälle välja. Seejuures parteri proov ei näidanud midagi ja vaegusi tal ka ei olnud. Kuna uue partneriga oli suhte algus väga tormiline siis ise mõtlesin et mine tea, äkki selle peale ärkas minu vana haigus üles, räägitakse see pidavat teinekord nii käituma. Igaljuhul määrati jälle doxy-m. Ravisin. Tegin kõik nagu peab. Partneriga pole peale ravi algust s. kontakti olnud. Paraku vaegused vaid veidi vähenesid ja asi korda ei saanud. Nüüd on sellest möödas umbes kuu ja vaegused jälle suurenevad ja olukord on pea sama mis enne ravi. Kas võib olla et asi on mingil põhjusel doxy-m suhtes immuunseks muutunud? Kas on mingeid alternatiivseid ravimeid? Arsti vastuvõtule saan kahjuks alles 2 nädala pärast, aga lugu teeb närviliseks ja tahaks teada milles siis probleem võib olla...

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kirja põhjal arvan, et teil on tegemist hoopis kroonilise prostatiidiga. Esmalt soovitan siiski veelkord kontrollida PCR meetodil klamüüdia olemasolu. Kui see on korras (ilmselt on), siis peaksite tegema sperma analüüsi põletiku suhtes. Seni kasutage korralikult preservatiivi.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

klamüüdia

mis riskid on, kui mul on klamüdioos ja mu elukaaslane on mul suhu võtnud? Mis tal võib tekkida? või üldse mis võib juhtuda?
äitäh

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ka partneril võib tekkida klamüüdia infektsioon. Kirjeldatud seksuaalkäitumise puhul näiteks kurgus.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

klamüdioos

tere! mus kahtlustatakse klamüdioosi! küsimus oleks selline et kui mu partner on mult suhu võtnud, kas siis temale võib levida see kuidagi ka suu kaudu??
äitäh

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Võib küll.
Edu
MP

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: