kas põletik? 26.02.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mure on selline, et peale vahekorda läks mehe eesnahk paiste ja üleni punaseks. Ja kergelt nagu vesiville oleks täis olnud. Talle tegi see ka valu. Kui ma end pesin, siis nägin, et sperma oli ka verine. Ma ei teadnud kuidas reageerida, soovitasin tal suguti veega üle loputada ja voolava vee all puhtaks pesta, kuid ta ütles, et oli juba pesnud, kuid eesnahk on nii paistes ja valus et ei tule, üle pea ja ei saa korralikult pesta. Oleme olnud koos juba üle 6aasta ja varem pole sellist probleemi olnud. Käisin hiljuti ka suguhaiguste kontrollis ja tean, et olen puhas!? Millest selline lööve????? Ma söön praegu antibiootikume, kas see võib muuta minu vooluse siis nii happeliseks, et talle nii mõjub? Mul pole teist partnerit vahepeal olnud ja ma tean, et ka tal pole....

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Antibiootikumid muudavad tõesti tupe keskkonda ja see võib omakorda põhjustada mehele eesnaha põletikku. Kui mehe probleem ei ole taandunud, siis saatke ta kindlasti meestearsti vastuvõtule. Eesnaha põletiku lahendamiseks optimaalse uuringuskeemi leiate portaali sektsioonist Tasub teada / Kiiruuringud meestele.
Edu soovides
Margus Punab