Kas on suguhaigus? 12.11.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kas eesnäärme põletiku saavad mehed ainult naistelt ja kas mehed saavad seda edasi anda ka naistele? Kuna peale vahekorda tekkis peenise otsale punased punnid või siis täpid ja nad sügelevad ja ajab lõpuks ka nahka. Kas see on põletik või on see suguhaigus. Ja kui naistel on põis haige ja saab ravi, kas see kandub kuidagi ka meestele?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vaata eelmine vastus. Täpselt sama probleem.
Kirjeldate eesnaha ja peenise pea põletikku mitte eesnäärmepõletikku.
See põletik on küll sugulisel teel edasiantav kuid mitte otseselt suguhaigus. Küll aga võib partneri põletike taga olla miski suguhaigus. Teie puhul põhjuseks ilmselt seenhaigus. Kui nähud püsivad, siis saate apteegist osta klotrimazool kreemi. Kasutage seda kuni 5 päeva 2 korda päevas. Igaks juhuks tasuks kontrollida end ka suguhaiguste suhtes.