Pidev urineerimisvajadus pärast ejakulatsiooni 09.04.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

mure järgnev. Peale ejakulatsiooni esineb urineerimisvajadus ning peale toimingut on jätkuv vajadus ( kaasneb ka nõrk valu põie piirkonnas ). Peale ejakulatsiooni kestab see vajadus ca 10 minutit.

Olen sellist olukorda ka enne kogenud ( ca 3-aastasel perioodil ), kuid senini on see olnud niivõrd harv, et ei ole segavaks faktoriks olnud. Viimasel ajal on aga see vajadus sagenenud. Samuti olen täheldanud üleüldist vajadust tualetis tihemini käia ( ca iga 2 tunni tagant)

visuaalseid anomaaliaid ei ole.
Loodan, et oskate nõu anda.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kirjeldatud vaevus võib viidata kuse-sugutrakti, kitsamalt ehk eesnäärmepõletikule. Seemnepurskega väljub lisasugunäärmetest põletikuline sekreet ja see võib tekitada ärritusseisundi põie kaela ja kusiti piirkonnas. Kindlasti on ka miuid harvemaid võimalusi, mis enamasti seotud vaagnapiirkonna närviregulatsiooni häiretega. Soovitan soojalt vastuvõtule tulla.