Kas prostatiit? 29.04.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere Doktor

Olen 35 aastane mees ja lugu on järgmine:

Kõik sai alguse põiepõletikust, mis algas väga järsku. Lõuna ajal tundsin urineerimise lõpetamisel valulikkust ning pool tundi hiljem tuli juba lausa verd. Sain samal päeval raviga alustada (nitrofurantoin 2x10). Ravi lõpus tehti uus keskjoa uriiniproov ning näitajad olid korras, kuid tunne ei olnud veel päris õige. Tehti külv, ning avastati e. coli. Määrati Ciprinol (2x7). Ravi lõpus tehti uus külv ja bakterit enam ei leitud, aga tunne pole ikka veel päris õige.

Probleem on just öösiti. Nimelt selline pidev urineerimisvajadus. Kui ma käin ära, siis on umbes 10 - 15 minutit rahu majas, aga nii kohe, kui põide hakkab midagi kogunema, siis on tunne, et oleks vaja uuesti minna ning köhides või külge keerates lekib natukene - otseselt püksi midagi ei tule, aga jõuab peeniseni.
Urineerimisel valu ei ole ja see tunne ei ole ka selline väljakannatamatu, kuid piisavalt häiriv, et ei lase uinuda. Kui juba magama ära saab, siis öösel ma uuesti selle pärast ärkama ei pea. Päeval on kõik korras - juga on pidev, surve on hea.

Ja nüüd läheb põnevaks - see probleem tekib IGA KORD just siis, kui on toimunud erektsioon. Vahet ei ole, kas see päädis lõpuga või jäi pooleli. Nii partneriga (profülaktikaga) kui ka manuaaloperatsioonina. Kui lasta tal 3 - 4 päeva taastuda, kaob probleem ära.

Kas see võib viidata sellele kuulsale prostatiidile?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esiteks. Suure tõenäosusega oligi probleemide tekkel tegemist kroonilise prostatiidi ägenemisega, sest minu kogemuse alusel esineb isoleeritud põiepõletikke meestel vanusegrupis 18-60 eluaasta väga harva.
Teiseks. Seksuaalse erutuse ajal toimub nii eesnäärmes, seemnepõiekestes kui ka seemneampullis sekreetide liikumine. Ilmselt on seal kuskil põletik, mis käivitab kusemishäire.
Päris ei saa välistada ka põielihase ärritust miskite keemiliste ärritajate või närviärrituse mõjul.
Siin on vaja teha korralikud uuringud, et põhjused selgeks saada. Kui põhjus saab selgeks, saab loota ka eduka ravi peale.