urineerimine raskendatud 25.02.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
käisin kahlamispükstega jäises vees kalavõrke panemas. Vees pikalt ei viibinud, ca 10 min ja olulist külmatunnet ei tekkinud. Paari päeva pärast tekkis alakõhus, suguti ülaosas, pakitsustunne ja urineerimisraskused. Öö jooksul pean pidevalt tualetis käima, kuna koguaeg jääb tunne, et on urineerimisvajadus, ning uni on tugevalt häiritud. Kusejuga on väga nõrk ja katkendlik. Valulikkust urineerimisel ei esine. Päevasel ajal on ka pidevalt urineerimisevajadus ja jääb tunne, et põis ei tühjene. Palavikku, ega üldist nõrkustunnet ei esine.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kaebuste kompleksi arvestades ilmselt siiski eesnäärmepõletiku ägenemine.
Tamsulosiin on alustuseks õige ravim - loodan, et vaikselt kusemine leeveneb.
Siiski soovitan tulla meestekliinikusse uuringutele - eesnäärmepõletikku võib olla üsna erinevat vormi ja täpsemate uuringute alusel saaks juba ka põhjustega tegeleda.