Millega on tegemist? 08.02.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen 27 aastane noormees. Alustan oma lugu algusest - nimelt gümnaasiumis avastasin oma peeniselt naha alt pisikese terava tüki. Käisin perearstil ja sain saatekirja uroloogile. Läksin uroloogile, kes katsus sõrmega seda ja ütles, et kui valu ei tekita ja suuremaks see ei lähe, siis ma ei pea sellepärast muretsema. Muud midagi ei öelnud. Siis sain tuttavaks ühe neiuga, kellega ei suutnud vahekorras olla erektsiooni pärast. Kuna mul on olnud psüühikaga probleeme ja käivad ka ärevushäired kallal, siis olin kindel, et see on psühholoogiline probleem. Samas sellega arsti vastuvõtule ei läinud eelpooltoodud põhjendusel. Läksime lahku kahjuks suht ruttu ning siis ei õnnestunud mul aastaid kedagi leida. Kuna ma ei harrasta ka üheöösuhteid, siis ei ole olnudki vahekorras. Seega ei muretsenud ka erektsiooni pärast. Nüüd 4 aastat hiljem kohtasin seda "õiget" ja erektsiooniprobleemid olid endiselt - ei ole suutnud vahekorras olla, sest kondoomi peale pannes erektsioon kaob. Samuti on alles see kõva tükk peenisel, mis ei ole valutanud kunagi ega suuremaks läinud. Eelmisel nädalal peale seda kui olin külma saanud, tekkis alakehas imelik tunne - see ei olnud valu aga selline kihelev tunne (polnud varem midagi sellist tundnud), tekkis vajadus urineerida tihedamalt, jäi tunne, et põis ei saanud täiesti tühjaks. Pöördusin koheselt Meestekliinikusse, kus sain konsultandi vastuvõtule, kes saatis mind uuringutele - Nikkeli test, PSA ja hormoonid verest, uriinivooli tugevuse uuring...ta ei öelnud mulle midagi, mis lahti võib olla....kuna mu psüühika on nõrk ja ma pabistan palju, siis suudan ma siin palju asju välja mõelda, mis mul viga võib olla....mis Teie arvate, kas mul on alust karta vähki nii noores eas (hirm ka sp, et mulle määrati PSA verest....tavalise põletiku puhul seda ju ei määrata noorematele meestele) või millega tegemist võib olla...arsti vastuvõtuaja sain alles 3 nädala pärast ja see pidev hirmutunne teeb ootamise väga raskeks. See kihelus ja urineerimisvajadus kadusid mõne päevaga kui olin Põieteed joonud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vähki karta ei ole.
PSA testi alusel hindame eesnäärme kahjustust, sest PSA tase näitab just seda. Tehke uuringud korralikult läbi ja rääkige arsti vastuvõtul kindlasti ka oma seksuaalprobleemist. Viimase puhul on tegemist tüüpilise tundliku närvikavaga meeste hädaga, mis väikese toetusega on edukalt korrigeeritav.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Tere

Kas oskate õelda millega tegu peenise peal? Lisasin ka foto.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Suure tõenäosusega on tegu papiloomiviirusest (HPV) tingitud kondüloomiga.

Loe edasi

helepunane laik peenisel.

Kas te oskate öelda , millega võib tegu olla? Lisasin ka pildi.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Tegemist on väheaktiivse nahahaigusega. Pöörduge meestearsti või nahahaiguste arsti vastuvõtule.

Loe edasi

Laik peenisel

Küsimus järgmine, et mul peenise pea peale tekkis mingi valge laik. Valus ja tundlik ei ole ning midagi tunda ka ei anna, aga kuidagi häiriv on. Millega võiks tegu olla ja kas on arstile pöördumine vajalik?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kui suureneb ja/või peenise nahk muutub tihedamaks, siis tasub kindlasti arsti poole pöörduda. Millega täpselt tegu, pole võimalik ilma probleemset kohta nägemata kahjuks öelda.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: