1,5 aastase lapse öine uni 04.09.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Minu 1,5 aastane laps pole öösel kunagi hästi maganud. On olnud veidi paremaid aeg, kui väga vähe ja harva.
Olen rahutut und ja nutuhooge ajanud igasuguste asjade kaela (hambad, gaasid, võõrutamised), kui viimasel ajal ole jälle nõutu. Laps vigiseb läbi une, mõnikord jääbki see lihtsalt selliseks kaeblevaks viginaks, aga teinekord lähe see üle ikka väga hulluks nutuks. Lausa kriiskavaid nutte on olnud. Samal ajal laps ristab oma jalgu ja hoiab ennast kramplikult sirgelt. Kõik see käib hoogude kaupa. Rahuneb korra ja hakkab jälle väikese viginaga ja lõppeb suure nutuga. Mõnikord kestavad sellised hood paar tundi. Siis jääb magama ja magab mõne tunni ja kõik võib jälle uuesti alata.
Valuvaigisti ei aita.
Tunne on, et tegemist on ikkagi kõhuvaluga.

Kas võiks arstilt küsida saatekirja näiteks lastearstile?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Kindlasti peaksite nõu pidama lastearstiga. Lapse pulksirgeks ajamine ja jalgade ristamine on lapseea onanism. Sellest käitumisest on näha, et lapsel om pinged, mida ta proovib lahendada.
Lugupidamisega
Anu Sööt