Tikid 11.10.20 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Meil on abikaasaga mure oma 6.aastase poja pärast. Nimelt hakkasid esimest korda eelmisel suvel silmade pilgutamised, pea tõmblus ühele poolele. Lugesin, et sellest ei tasu välja teha, siis kaob kiirelt. Sümptomid kadusid 2.nädala möödudes ja rohkem ei tulnud 2019.aastal.
Sellel aastal(2020) ilmnesid tikkidele sarnased sümptomid taaskord juuli kuus ja nii uskumatu, kui see ka ei tundu, siis avaldusid täpselt samal kuupäeval. Avaldus seekord hoopis raskemalt, roppuseid omaette korrates. Kordas omaette vaikselt sõna "persse". Ükskõik kas puhkeolekus või tegevuses. Jällegi, me ei teinud välja ja kadus umbes 2.nädalaga. Ja nüüd on taas käes uuesti ilmnemine, seekord jälle teisiti ja meile endile tundub, et hoopis raskemalt. Algasid 2.nädalat tagasi sõnade "Ei, ja" kordamistena. Kas küsime midagi, või ei, vastab alguses "Ei" ja alles siis mida tegelikult soovib. Lisaks on seekord käe vehkimine, nagu näitaks keskmist sõrme ja ka suu venitamine, avamine hästi laialt. Seekord oskame seostada, et algas see sellest, kui laps keeldus täielikult lasteaeda minemast, kuid me viisime niiöelda vägisi. Mees pani särki selga ja mina pükse jalga Talle(pojale) või vastupidi. Loobusime sellest viimisest lõpuks. Aga kahjuks ei ilmne paranemise märke!:( Kas me saaksime Teie vastuvõtule ka tulla? Olen lugenud, et Teid väga soovitatakse. On meil põhjust karta, et tegu võib olla tikkide kõige raskema, Tourette sündroomi vormiga?

Jääme ootama Teie tagasisidet!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
vastuvõtule võiksite ikka tulla,siis saame probleemi täpsemalt arutada ning last vaadata.
Lugupidamisega
Anu Sööt