Tourette sündroom 24.09.11 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Minu lapsel diagnoositi Tourette sündroom, sellega seoses oleks täpsustavad küsimused

1. kas see on tavaline et tikid algavad juba 4 kuuselt?
2. olen mitmest kohast lugenud et tikid kaovad öösel une ajal, aga meil on just need uinumisel ja samuti une ajal
3. saan aru, et ravi selle sündroomi osas ei ole, kui just ei taha last rahusteid täis pumbata aga kas on olemas mingeid alternatiivseid meetodeid kasvõi leevendamiseks?
4. palun kirjutage, mida Teie ise soovitate teha selle sündroomi puhul.

Hetkel on lapsel kehalised tikid aga need kahjuks ei lase lapsel enam korralikult välja puhata, uned on hakitud.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Tikide algus selles vanuses on väga ebatavaline ning kindlasti ei ole võimalik diagnoosida Tourette sündroomi.
Soovitan kindlasti pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule, et selgitada nende tõmbluste-võpatuste? olemus.
Kui soovite tulla minu vastuvõtule, siis leiate mind Tartu Medicumist.
Lugupidamisega,
Anu Sööt