Lapse öine uni 08.10.20 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on mure oma tütre öise unega nimelt on ta algusest peale olnud kehva magaja mitte päeval vaid just rohkem öösel. Tal hakkasid varakult hambad ka tulema ja tulid kahekaupa see ilmselgelt on ta und ka häirinud aga see kuidagi ei taha lõppeda nüüd on tal 7 hammast juba suus aga öösel ikka väga väga rahutu. Peale ööunne jäämist ärkab üldiselt juba tunni või kahe pärast nutuga siis paneme luti suhu laps tagasi pikali ja magab edasi aga seda toimub öö jooksul iga 10 minuti kuni poole tunni tagant..ta rabeleb ja sipleb ja sügab nägu kõrvu. Kuigi kreemitame koguaeg. kui oma. Kaissu võtta mõnikord uinub aga üldiselt ikka sipleb ja nutab edasi ja oma voodis samamoodi vahepeal on üleval 2 tundi järjest ja kui uni hakkab tulema siis kohe nutma ja ikka kõvasti ja hüsteeriliselt. Lisan et ta on väga hästi arenenud hakkas kiiresti käputama siis kohe istuma siis kohe püsti tõusma kõnnib tugede najal juba ammu ja üldse päeval väga hea ja rõõmsameelne tuju tal. Kurtsin perearsstile samu asju ja ta saatis neuroloogi vastuvõtule. Tahaks lihtsalt teada mida teie sellest arvate kas see pigem tavapärane ja läheb üle. Lisan siia veel et tal on nahk hästi kuiv ja need punakad kuivad laigud tekivad vahetevahel öeldi et atoopiline dermatiit. Kas äkki selles võib probleem olla ja kas ei oleks mõttekas nt sürtecit kirjutada et allerginähte vähendada kui see on nüüd lapse halva une põhjus. Ise oleme juba suhteliselt kurnatud ja arvasime et läheb mööda aga 9 kuuseks sai ja ikka sama trall jätkub siis teeb üsna nõutuks.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumas!
Arvan, et tegemist on tavapäras selles vanuses esineva unega lapsega.
Edu Teile!
Lugupidamisega
Anu Sööt