Laps väristab 09.04.19 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Hakkasin umbes kuu aega tagasi tähele panema, et laps teatud asju tehes väristab end imelikult. Esimest korda märkasingi tegevust kui võttis vildika kätte ja püüdis joonistada, ja tegi seda samamoodi nagu videos. Arvasin et ehk laps väljendab nii oma rõõmutunnet/ ekstaasi. Aga samsugune väristamine toimub ka vahel kui tuleb annab nt mudelauto minu kätte, või üritab seda minu käest võtta. Pole tähendanud seda aga nt süües, kui üritab kahvilga toitu võtta või midagi kahvi otsa torgata. Kas peaksin sellise väristamise pärast muretsema või ongi see lapse viis kuidagi elevust väljendada?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast! Soovitan siiski pöörduda laste neuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega
Anu Sööt