Beebi peaümbermõõt 14.05.20 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Tunnen muret beebi peaümbermõõdu pärast. Saab kahe päeva pärast 5-kuuseks. Käisime ka paar päeva tagasi perearstil. Beebi peaümbermõõt 46cm. Rinnaümbermõõt 46cm, pikkus 65cm ja kaal 8,880g. (Sünd 3364g,51cm ja pü 33cm). 2,5-kuuselt oli pü 42,5cm. Siis käisime lastearstil ja ka siis ei mainitud, et midagi pahasti oleks. Saab ainult rinnapiima. Perearst samuti midagi ei maininud, et beebi pea liiga suur oleks, aga hakkasin ise nüüd muretsema, kuna sattusin lugema, et samas vanuses beebidel on pü 41-43cm.
Beebi muidu ise väga aktiivne. Keerama hakkas 3 kuuselt, praegu juba roomab ja enamus ajast juba üritab käputada.

Siit siis küsimus: Kas selline peaümbermõõt on okei või peaksin muretsema(kuskile uuringutele pöörduma) ?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Arvestades, et pea ümbermõõt sündides 33cm ja 5k vanuseks 46cm, siis on seda kasvu küll veidi palju. Samas laps areneb hästi.
Soovitan siiski laste neuroloogi konsultatsiooni.
Lugupidamisega
Anu Sööt