Keele mure. 01.06.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tervist!
Küsisin siit logopeedi käest lapse imelike keele liigutuste kohta. Nimelt pojal keel kuidagi imelikult kohati lainetab suus. Samuti keerab ta keelt rulli suus, kord paremale kord vasakule poole. Ütleb lihtsaid pehmeid sõnu aua, dadaa, emm,mämm. Aga kui üritab järgi öelda näiteks K või M tähega sõnu, siis ei tule midagi välja,vaid lihtsalt lainetab keel suus. Laps 1 aastane.
Logopeed vastas, et keele nn lainetus viitab spastilisele lihastoonusele, mis võib pidurdada artikulatsiooniaparaadi liikuvust, liigutuste täpsust ja jõudu. Mida see tähendab ja millest selline asi tekib? Kas see on kaasa sündinud või mingit muud moodi võib ka tekkida? Kuna kui laps hakkas koogama siis kasutas küll K tähte.? Ja kas laps hakkab ikka normaalselt rääkima? Ja kui ilmnebki see probleem, siis kui vanalt ravi alustatakse?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
ma arvan, et Teie lapse kõnelemisega ei peaks mingeid probleeme olema. Väga vähesed lapsed ütlevad selles vanuses kaashäälikuga sõnu. Nn. keele lainetamise kohta on raske kommenteerida- arvan, et neuroloog peaks seda nägema. Soovitan neuroloogi konsultatsioonile minna, et saaksite oma murest lahti.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

4,5 aastasel poisil rääkimine egaselge

4,5 aastase poisi rääkimine ebaselge. Tähti kasutab kõiki, aga sõnadest ei saa tihti aru. Palju on käidud arstide juures, nagu oleksid suulihased nõrgad. Logopeed soovitas keele operatsiooni teha, et keel ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Teie kirja alusel saan öelda, et lapsega tegeldakse maksimaalselt. 3 korda nädalas saab laps asjatundlikku tegelust, mis on piisav. Arengu mahajäämuse põhjust ei ole arstid ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: