Laps oksendab kuus paar korda öösiti 01.02.23 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Mul on selline mure, et kuus vahel korra vôi paar laps peale magma jäämist (1-2h) oksandab. Tavaliselt on oksendamised ühesugused. Läbi une hakkab laps nutma, siis ärkab, korra köhib ja oksendab purskega (2-3x purset). Peale seda magab sügavalt edasi. Õhtusest söögiharjumused on ühesugused: kaerapuder vôiga, veega segatud(umbes 120–160g). Vahe magamajäämisel umbes tund. Laps on veel rinnalaps ja alati jääb magama tiss suus, vahepeal läbi une sööb uuesti. Olen ka märganud, et aegajalt laps just öösiti higistab (peaalume ja kael on märg). Päeval on laps rôômsameelne ja väga aktiivne. Toidukordi päevas on 3( hommikul puder, lôunal püree ja ôhtul puder umbes 100-160g) vett joob normaalselt, see on koguseg käeulatuses. Suur näksija pole, vahel vahepalana sööb puuvilju vôi puuviljapüreed.
Laps on 1aasta ja ühe kuune. Oksendamised hakkasid 2kuuselt. Olen sellest rääkinud ka perearstile. Tema arvas, et àkki mingi viirus.

Kas ja kuhu peaksin oma murega pöördum?

Hakkasin andma lapsele ka probiootikumi. Kôht on vahel kinni ja ei kaka igapäev. Enne oksendamist olen katsunud vahel kôhtu, see on kõva.
Hakkasin neid oksendamisi üles märkima:
november (1x)
dets (2x)
jaanuar (2x)

Olen väga mures.

Ette tänades

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Mõistan muret, proovime mõtelda. Päris kindlasti see ei ole normaalne, öine oksendamine. Omad ohud ka. Hea meditsiiniline tava algab konkreetse kehalise haiguse uurimisega. Analüüsid, neuroloogiline uuring, CT peast vajadusel, magu ja soolestik. Perearsti koostöö erinevate spetsialistidega- lastearst, neuroloog, gastroenteroloog jt.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi